המועדון במצעד הגאווה בירושלים!

 

מצעדי גאווה - הרבה לפני שהיו מסיבה גדולה, התקימו על מנת ליצור נראות בקרב הציבור הרחב כמפגן פוליטי. לכן מצעד הגאווה בירושלים כמפגן פוליטי בבירת ישראל הוא אירוע חשוב בו ישתתפו ספורטאי המועדון כגוף אחד.יום חמישי 21.7
התכנסות ב-17:00 בגן הפעמון
-------------------------------------------------------------------------------------

העשור האחרון היה האלים ביותר כלפי הקהילה הגאה בישראל. אירעו בו שלושה פשעי שנאה חמורים, ששניים מהם הסתיימו ברצח, ומקרי אלימות רבים נוספים. על אף ההתקדמות וההישגים שידענו במאבק לחברה סובלנית יותר - הקהילה עדיין מתמודדת עם גילויי שנאה, בורות ולהט"בפוביה תכופים - ברשתות החברתיות, במסכי הטלוויזיה ובבית הנבחרים.

שנת 2015 הייתה שנה מיוחדת, קשה ומלאה ברגשות מורכבים. שנה שהחלה בפשע שנאה מזוויע, בו ישי שליסל נטל סכין בפעם השנייה במטרה להרוג את משתתפות ומשתתפי מצעד הגאווה. הסכין שפצעה שישה צועדים, והרגה את שירה בנקי ז״ל - צילקה את ליבה של החברה הישראלית. השנה איבדנו כמה מחברינו וחברותינו לדרך שבחרו לשים קץ לחייהם, במציאות האכזרית שמייצרת החברה שלנו לקהילה הטרנסית, אל מול אזלת היד של השירותים הציבוריים ומוסדות השלטון. שנה בה הכנסת הקדישה לראשונה יום מיוחד לציון זכויות לקהילה הגאה, אבל דחתה הצעות חוק גאות בזו אחר זו, בה מיליוני שקלים מתקציבי הממשלה הוקדשו לא לרווחת הקהילה - אלא לניצולה למטרות יחסי ציבור.

והנה, פחות משנה עברה, ואנו עומדות מזועזעות מהטבח המזעזע באורלנדו, פשע שנאה שקיפח את חייהן וחייהם של לפחות 50 מבלים/ות במועדון להטב״קי. הרצח המחריד הזה, הקטלני ביותר שידענו בקהילה אי פעם, מוכיח כי זכותנו הבסיסית ביותר, לחיים וביטחון, מותקפת שוב ושוב בידי בני עוולה המבקשים להורגנו. אנו מצטרפים בכאב ובסולידריות לאחינו ואחיותינו בפלורידה וברחבי העולם ואומרות מירושלים בקול ברור - ביחד ננצח את השנאה, היכן שלא תהיה.

בשבועות האחרונים עלו קולות נרחבים בקהילה הקוראים לחיזוק המחאה ולהמשך המאבק להשגת שוויון זכויות מלא וחופש מוחלט מאלימות. מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים הוא המקום לממש את הקולות האלה ולקרוא לחברה פלורליסטית, שוויונית, סובלנית וחפה מאלימות. בואו עם מגפונים, עם שלטים, עם חולצות. בואו כפי שאתם ואתן, מכל רחבי הארץ ומכל מגדר, זהות, נטייה מינית, עדה ומוצא, דת, גיל, מצב משפחתי, צבע עור ומעמד חברתי. בואו בכל צבעי הקשת לירושלים - לחגוג, למחות, לדרוש, לזכור, לאהוב.

מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים צועד זו השנה ה-15. אחרי עשור וחצי של מאבק עיקש על נוכחותנו בעיר שלנו, על זכותנו לשוויון, לחירות, לביטחון אישי ולהגנה במרחב הציבורי, ועל הכרה במאבק החינוכי והחברתי לקידום פלורליזם וסובלנות - המאבק שלנו ממשיך ביתר שאת. מאבק שמובל בירושלים על ידי הבית הפתוח לגאווה וסובלנות, בית הקהילה הגאה בעיר. אבל המצעד, כמו בכל שנה אחרת, הוא המצעד של כולנו. ירושלים היא בירת ישראל, עיר בה אוכלוסיות נפגשות, המקום בו המרקם החברתי מורכב ושברירי, המרכז הרוחני של שלוש הדתות המונו-תאיסטיות - וגם המקום אליו מתנקז מאבק קהילתי מהחשובים בארץ, לעיניהם של נבחרי הציבור.

המצעד השנה מתקיים בסימן זיכרון לקרבנות האלימות וההסתה כנגד חברי הקהילה וידידיה, בארץ ובעולם כולו. ביום חמישי, נגיע בהמונינו לירושלים מכל רחבי הארץ. יחד נוכיח כי השנאה והאלימות לא יפחידו אותנו, לא יבריחו אותנו ולא ירפו את ידינו. את שנאת החינם נגרש באהבה. נשיב לבורות בסובלנות. נתייצב כולנו, הציבור החופשי והפלורליסטי בישראל, כל מי שמאמין ומאמינה בזכותנו לשוויון וחירות,

במלוא שנה לפשע השנאה, ונגיד בקול רם וברור: אנחנו כאן כדי להישאר. במיוחד השנה. במיוחד בירושלים.
#כאןכדילהישאר

הסעה מרוכזת תצא בשעה 15:30 מרכז מרכז.
  • ירושלים גן הפעמון
    Jerusalem
  • Thursday Jul 21, 2016
    5pm-9pm
  • Event on Facebook

Location