נקודת מגע

 

סערה לילית של אמנות ואנשים במוזיאון ישראל

את הפורמט אתם כבר מכירים: פעם אחת בשנה הופך מוזיאון ישראל לזירת התרחשות לילית מסעירה ומפתיעה שבה האמנות יורדת מהקירות, זולגת מהאוספים ומתגלגלת מהחללים המוזיאלים עמוק אל נשמתם של אלפי המבקרים. המבקרים בערב זה אינם רק צופים, אלא הם שותפים, חווים ומגיבים, המטעינים את היצירות במשמעות נוספת. כימיה חד פעמית לערב אחד בלבד.
בשנתה השישית, ממשיכה נקודת מגע לאתגר את עצמה ואת הצופה. מרדת החשיכה ועד 03:00 בבוקר יציגו ברחבי המוזיאון וגן האמנות עשרות אמנים נקודות מפגש מסקרנות ומעוררות מחשבה. אמני פרפורמנס יחכו לכם ליד, בין ובתוך עבודות האמנות - מתכתבים איתן במוסיקה, במחול, בדיבור ובהמצאות אחרות ויוצרים מציאויות חדשות ומרגשות.
נקודת מגע 2015 היא אחת מנקודת השיא של חגיגות היובל למוזיאון ישראל. מתנות יומולדת אמנותיות יוקדשו למקום הזה, בדמות עבודות שנוצרו במיוחד לרגל המאורע. בין השאר, תוכלו לראות במהלך הלילה כיצד אוצר הקטלוגים הישן של המוזיאון הופך אל מול עיניכם ובין ידיכם ליצירת אמנות חדשה, תבקרו בתערוכת "התערוכות שלא היו", תשתתפו במכירה פומבית של חפצים משנת 1965 ותצפו ב"חמישים מבטים" - תערוכה ללילה אחד שהופקה במיוחד עבור הערב הזה.
אבל זו רק ההתחלה. השיטוט במוזיאון יוביל אתכם לראות איך הפסל נמרוד זוכה לצאצאים ממקור בלתי צפוי ואיך עיר חדשה נבנית לה בתחומי גן הפסלים. תוכלו לרקוד, תוכלו לרוץ, תזכו להיחשף להופעת בכורה של המתופפות של זוהר פרסקו ולהתהלך בינות המוצגים באגף הארכיאולוגיה כשהמדריך שלכם הוא מישהו שלא תראו לעולם - אדם מארץ אויב. זוהי רק טעימה קטנה, אנחנו לא רוצים לקלקל...
ההתרחשות הלילית תקרה במקביל ולצד תצוגת הקבע של המוזיאון והתערוכות המתחלפות בו ותחדד את המפגש עם המושג מוזיאון ותפקידו בעולם האמנות העכשווי.

המוזיאון צעיר, הלילה צעיר עוד יותר, וההרפתקה רק מתחילה. בואו.

מנהלת אמנותית: רננה רז
  • מוזיאון ישראל, ירושלים
    שד' רופין, Jerusalem
  • Thursday Aug 6, 2015
    8:30pm-1am
  • Event on Facebook

Location